הודעות לקראת פתיחת שנה תשפב

הורים יקרים,

אנו מבקשים להעביר אליכם מספר הודעות רלוונטיות לקראת פתיחת שנה"ל הקרובה.

שיחות אישיות עם תלמידים חדשים:

אנו נוהגים לקיים מפגש שיחות אישיות בכל הכיתות בהן משובצים מחנכים חדשים וכמובן בכל שכבת ז'.
השיחות תתקיימנה בימים: יום חמישי ה – 26/8 וביום ראשון ה – 29/8. כל תלמיד/ה ת/יקבל ממחנך/ת הכיתה את שיבוץ היום והשעה הרלוונטי לו/לה.

דוברי אנגלית:

תלמידי כיתות ז' שרוצים להצטרף ללמוד בקבוצת דוברי אנגלית יגיעו לריאיון אישי אצל המורה לדוברי אנגלית –  אלכסה ריין  ביום הריאיונות האישיים עם המחנך/ת ובשבוע הראשון לשנת הלימודים יתקיים מבחן קבלה.

חלוקת ספרי לימוד:

שכבת ז':

הורים המעוניינים להצטרף לפרויקט השאלת הספרים ישלחו עם הילדים  ביום השיחות האישיות שני צ'קים: הראשון על סך 280 ₪ לפקודת חטיבת שז"ר עד לתאריך 10/9/21. הצ'ק הנוסף יהיה על סך 280 ₪ לחודש מאי 2022. כמו כן, יש להביא את הוואוצ'ר שהתקבל בביה"ס היסודי (בלעדיו לא יתקבלו הספרים).

הילדים ימסרו את הצ'יקים ואת הוואוצ'ר למזכירות ביה"ס במהלך יום הריאיונות (מומלץ לפני השיחה האישית עם המחנכ/ת).

מומלץ לשלוח עם הילדים ביום זה תיק ריק לנשיאת הספרים.

שכבות ח'-ט':

תלמידים השייכים לתוכנית השאלת הספרים והעבירו את הצ'ק עבור השתתפותם יקבלו את הספרים במהלך הימים הראשונים של שנה"ל. כמובן שיש להצטייד במחשב נייד בכל יום.

תל"ן אומניות הבמה שכבות ז'- ח':

מזה שלוש שנים אנו מקיימים בבית החינוך שלנו שיעורי תל"ן (תוכנית לימודים נוספת) בשכבת ז' והשנה נרצה להרחיבה גם לשכבת ח' (שלא נהנתה מתוכנית זו בשנה שעברה, בשל הקורונה).

הורי שכבת ז' ישלחו את הטופס עם ילדיהם ליום הריאיונות, חתום על ידיהם. 

הורי שכבת ח' יעבירו את הטופס, חתום על ידיהם, למחנכת הכיתה. 

מצ"ב טופס בחירת שפה זרה שנייה ערבית או צרפתית לתלמידי שכבת ז' בלבד. בבקשה מלאו אותו עם ילדיכם ושלחו עמם ביום הריאיונות האישיים.

שבוע הלימודים הראשון:     

כלל התלמידים יגיעו לביה"ס ביום הראשון ללימודים. הלימודים יתקיימו ביום זה עד השעה 12:00.

בשכבת ז' נקיים יום גיבוש ב .1/9/21

ביום ו' ה –  3/9/21 נקיים טקס פתיחת שנה.

אסיפות הורים:

אסיפות ההורים תתקיימנה נכון להיום בביה"ס, אך בשל האילוצים וההנחיות המשתנות מדי יום, אנו ניערך גם לאפשרות של קיום מפגש זה באמצעות הזום. הודעה מעודכנת תישלח אליכם בסמוך למועד אסיפת ההורים. 

  • שכבת ז' – ביום רביעי ה – 1/9/21 בשעה 20:00 נקיים מפגש שכבתי ואחריו מפגשים כיתתיים.
  • שכבת ט' – ביום ראשון ה – 12/9/21 בשעה 20:00.
  • שכבת ח' – ביום שני ה –  13/9/21 בשעה 20:00.

כללי ביטחון והתנהלות בעת קורונה:

  1. יש לעטות מסכות במשך כל היום. גם בזמן השיעורים וגם בהפסקות.
  2. התלמידים יצטיידו בארוחת בוקר אישית ובבקבוק מים אישי.
  3. יש לאכול בכיתות.
  4. בזמן ההפסקה התלמידים ישמרו על ריחוק.
  5. חלה חובת הגעה לביה"ס מדי יום, למעט מקרים בריאותיים חריגים הידועים להנהלת ביה"ס.

שימו לב, בבית ספרנו לומדים תלמידים אלרגניים למוצרי מזון המכילים: בוטנים, שומשום ואגוזים ברמה מסכנת חיים, לפיכך אין להכניס לשטח ביה"ס כל מזון המכיל ו/או עלול להכיל רכיבים אלה.

שנת לימודים מוצלחת וטובה

חזקות ורציניות


קבוצה המעודדות שוויון בין המינים. הקבוצה עוסקת בענייני מגדר, מיניות ופועלת להעצמה ושיפור חברתי

מש״צים

המש"צים הינם תלמידים משכבת ט' אשר בוחרים להצטרף לצוות של"ח, עוברים תהליך הכשרה מתמשך ורואים בהתנדבות הגשמה משמעותית לשירות ותרומה לחברה ולמדינת ישראל. המש"צים יהוו קבוצת הנהגה שתסייע ביוזמה, ארגון וביצוע של כל פעילויות השל"ח ופעילויות חברתיות וערכיות בבית הספר ובקהילה, וכן קבוצת הדרכה לדור עתידי של מש"צים בבית הספר.

תל״ן

תכנית ייחודית בנושא אומנויות הבמה בניהולו המקצועי של טל סונדק, מוזיקאי ויוצר. התוכנית מבוססת על קורסי בחירה של התלמידים מתחומי האומנויות כגון: היפ-פופ, תיאטרון, סאונד, אומניות לחימה, ברייקדאנס, אתלטיקה קלה, אומנות פלסטית, גרפיטי ועוד

יזמים צעירים


קבוצת תלמידים הנחשפת לנבכי העולם העסקי-יזמי. התלמידים מקימים חברה ובמהלך תהליך למידה הם מפתחים מוצר (שעונה על צורך מסוים), לומדים כיצד לפתח אותו, לייצר אותו ולשווק אותו

חדשנות פדגוגית


ביה"ס עושה צעד משמעותי לקידום והטמעה של פדגוגיה חדשנית, שבה התכנים והידע רלוונטיים למציאות המשתנה, במקביל רוכשים התלמידים מיומנויות הרלוונטיות לתפקוד מיטבי במאה ה-21 הכוללות אוריינות מידע ותקשורת; חשיבה ופתרון בעיות, קשרים בין-אישיים, למידה שיתופית ופיתוח של לומד עצמאי

מצויינות

בית הספר מעודד מצוינות אצל כל אחת ואחד. התלמידים מוזמנים לקחת חלק בקבוצות מצוינות, כמו "אמירים" לפיתוח המחשבה, או קבוצות חקר במדעים להעמקה והרחבת הידע והאופקים

פל״א


פנאי. למידה. אכפתיות. המורים פותחים את עולמם האישים בפני התלמידים ובוחרים ללמד מ"חוץ" לתחומי הדעת, התלמידים בוחרים ללמוד אחרת. התוצאה: יריד של למידה אחרת, מתוך חוויה, עניין ובחירה

כיתת ספורט

כיתה ייחודית לכדורסלניות ולכדורסלנים, הכיתה מקבלת חמש שעות העשרה בתחום הספורט הכוללת אימוני אתלטיקה, שיעור עיוני קבוי פעילויות העשרה. הכיתה פועלת בשיתוף עם מועדון הכדורסל בני הפועל כפר סבא.

הקשבה

בבית ספרנו מתקיימת תכנית "הקשבה", הכוללת חיפוש משמעות והבנה ונוכחות-עם-האחר, נוכחות בכאן-ועכשיו של המפגש. ההקשבה מתבטאת בדו-שיח מתכוון ובשאילת שאלות מאתגרות ומוקירות. היא תורמת להעלאת תחושת מוגנות, חיזוק קשרים חברתיים, עידוד תחושת שייכות ותחושת מסוגלות.
בבית ספרנו מבנים שונים, בהם מתאפשר שיח רגשי פתוח, מכיל ומכבד בשלושה מעגלים: מעגל ראשון: מורים וצוות מנהלה, מעגל שני: מורים – תלמידים ומעגל שלישי: מורים – תלמידים – הורים.
במסגרת תכנית זו, אנו עורכים ערבי הקשבה – שיח מונחה על ידי צוות בית הספר, מעגלי שיח במופעים שונים בבית הספר: שיחות אישיות, שיעורי חינוך, שיעורי כישורי חיים, טיולים, סיורים ועוד. צהרי הקשבה – מורים ותלמידים בשיח רגשי – חברתי. אסיפות הורים "אחרות" במתכונת סדנאית

תכנית תקשוב

בית החינוך שלנו היחיד בעיר שהצטרף לפני כ 6 שנים לתכנית התקשוב הלאומית בה לומדים התלמידים באמצעות מכשיר קצה (לפטופ) הלמידה מזמינה את התלמידים להיחשף לכלים תקשוביים בהם יעשו שימוש יומיומי בהתאמה לדרישות הלומד העצמי במאה ה-21.

חדר מלא

תכנית התערבות חינוכית-לימודית לתלמידים בסיכון גבוה לנשירה בחטיבות הביניים. מל"א – מרחב למידה אחר, המוגדר בתוך בית הספר, שבו רכז התכנית וצוות מורים נותנים מענה לתלמידים הנמצאים בשלבים ראשונים של ניתוק והינם בסכנת נשירה. חדר זה משמש כחדר בעל מאפיינים לימודיים טיפוליים מרוהט ומצויד כדי לתת מענה דיפרנציאלי לתלמידים.

אמירים

במסגרת התכנית מופעלות בבית הספר מסגרות לימוד בית ספריות לתלמידים מצטיינים. בתכנית מפתחים ומפעילים תכניות המטפחות מצוינות בית ספרית והמזמנות אתגרים חדשים למצטייני בית הספר.

תכנית אל״ה

איתור, איבחון, למידה והערכה. התכנית מאפשרת התייחסות אישית ומותאמת לכישורי הלמידה של התלמידים, תוך קידומם של תלמידים עם קשיים והקניית אסטרטגיות למידה.

כיתת תל״ם


תנופה לבגרות מלאה. חטיבת הביניים היחידה בעיר כפר סבא הפותחת בשכבה ט' כיתה המאגדת בתוכה תלמידים עם סיכויים לנשירה ובעלי פערים לימודים, בעלי סיכויי הצלחה גבוהים. התלמידים מקבלים תוכנית לימודים מיוחדת (על בסיס תוכנית הלימודים הרגילה) שמשלבת דרכי הוראה חלופיים לקידום התלמידים ומעניקה להם הזדמנות להשתלב בתיכונים בכיתות מסלול בגרות מלאה תוך הגברת המוטיבציה, הדימוי העצמי, מסוגלות לימודית והתמודדות רגשית. אחוזי ההצלחה בכיתת תל"ם הם גבוהים מאוד ובוגריה משתלבים בתיכונים העיוניים בעיר כפר סבא.

עיתון בית ספר


מערכת העיתון מאפשרת לתלמידים ללמוד מעט על רזי עולם התקשורת. במהלך השנה מודפסים שני עיתונים הכוללים את העבודה העיתונאית של התלמידים, הכוללת ראיונות, כתבות עומק, ידיעות חדשותיות, טורי דעה, קומיקס, איורים, סקרים עוד. את התוצרים ניתן לראות כאן.

להקת מחול בית ספרית


להקת המחול בניהולה של טל סוואיד, מנהלת ביה"ס למחול ADC, תלמידי הלהקה מוזמנים להשתתף בשלושה שיעורי מחול שבועיים בתחומי המחול: מודרני, קלאסי וקומפוזיצה. הלהקה תיצג את ביה"ס באירועים בית ספריים ואף באירועים חוץ בית ספריים. הלהקה מיועדת.

המחרשה


מפגש מתמטי יוצא דופן. תלמידי השכבות הבוגרות חונכים את תלמידי שכבה ז' ועוזרים להם להתקדם בלימודי המתמטיקה. התוצאה: שעה של ערבות הדדית, תמיכה, העצמה ובעיקר נחת לכולנו מהרצון להצלחה ומנתינת העזרה.

ויהי אור - למידה בין תחומית


תכנית שנתית המשלבת למידה בשלושה מקצועות שונים: אזרחות, תנ"ך וספרות. התלמידים נחשפים לסט רעיונות של שינוי ושיפור חברתי ויוצאים למסע של ידע, ערכים, תרבות ומעשים. הם עורכים חשבון נפש לעצמם ולחברה, לומדים/חוקרים/כותבים שירי מחאה ובוחרים על בסיס הכלים שקיבלו נושא המטריד אותם ומנסים לעורר שינוי בישראל – מחושך לאור.

פסקול שורשים


שנת השורשים בשכבה ז' היא שנה בה התלמידים בודקים את שורשיהם. הם מתבקשים לצאת למסע בעקבות פסקול חייהם וחיי משפחתם. לפסקול השורשים בשז"ר מגוון רב של צלילים אותם פוגשים התלמידים בכל מקצועות הלימוד לאורך שנתם הראשונה בחטיבה. משימות פסקול השורשים יאוגדו בסופו של דבר לתקליט השורשים, פסקול ייחודי לכל תלמיד ותלמיד החושף בצליל ובצבע את סיפור חייו וסיפורה של משפחתו.

רדיו שז״ר


חברי קבוצת הרדיו בשז"ר לומדים ומתנסים בהפקת שידורי רדיו ופודקאסט. במהלך השנה התלמידים ילמדו כיצד בנוי שידור רדיו, כיצד עורכים שידורי פודקאסט ומה זה פודקאסט בכלל. במסגרת מפגשי הקבוצה נערך סיור בתחנת הרדיו של אוניברסיטת אריאל בו התנסו באופן פעיל בהפקת שידור רדיו מתחילתו ועד סופו.

פעילות חינוכית – תרבותית במפגש עם הלוח העברי ומעגלי חיים


לוח השנה פוגש אותנו לאורך שנת הלימודים עם מועדים וחגים אותם אנחנו מציינים בבית הספר, בפעילות בתחומי הדעת השונים ובכיתות החינוך. טקסים, ימי שיא, חידונים שכבתיים, סיורים ועוד.

משואה לתקומה


התקופה שבין כ"ז בניסן ל-ה' באייר, המכונה "משואה לתקומה", תצוין בטקסים בית ספריים ובפעילויות כיתתיות, במסגרת התכנית "משואה לתקומה – אדם לאדם אדם".

יום הזכרון ליצחק רבין

טקס בית ספרי אחר, נתמקד בפעילויות בנושא ערכי הדמוקרטיה באמצעות הפקת סרטון על ידי התלמידים, דיונים סביב דילמות וביקור בחדר תוכן.

ניצוצות

תכנית " ניצוצות" היא מיזם חינוכי, שהוקם מתוך שאיפה לחשוף את התלמידים לתחומי עניין מגוונים. במסגרת ניצוצות בוחר כל תלמיד בכל חודש "ניצוץ" "שמדליק אותו", תכני הניצוצות נוגעים בכל תחומי החיים: מדעים וטכנולוגיה, יזמות, מדיה, כישורים אישיים ועוד. הבחירה הופכת לסדרה של מפגשים בהם פוגשים התלמידים אדם המציג בפניהם את הניצוץ שלו.